BYD Pil Kutusu Premium LVL Kurulumu

BYD Pil Kutusu Premium LVL Kurulumu

Büyük Güç Hasadı

Bursa’da yeni nesil BYD akülerle ilk fotovoltaik kurulum hazır ve çalışıyor.

2020'nin başlarında, pil üreticisi BYD, gücü yüksek enerji yoğunluğunda yatan yeni Battery Box Premium modellerini piyasaya sürdü ve önceki modellerine kıyasla hacimde% 50'den fazla azalma sağladı. Sadece bu değil, aynı zamanda piller ölçeklenebilir - 64 ünite paralel bağlanarak 983kWh depolama kapasitesine ulaşılabilir. Kurulum, toplam 30.72kWh kapasiteyi depolamak için iki adet Battery-Box Premium LVL 15.4 pil kullanan, Bursa’da bulunan konut uzak şebekeden bağımsız bir çiftliktir.

  • 16.5kWp çıkışlı 50 x Güneş Paneli
  • 1 x Fronius Symo 15.0 İnvertör
  • 3 x Quattro 48/8000 İnvertör / Şarj Cihazı
  • 2 x BYD LVL 15.4 lityum pil
  • 1 x Victron Color Control GX

Bu sistem, kurulumun kalbinde bir Color Control GX kullanır ve çeşitli üreticilere ait olduğunu fark ettiğiniz tüm cihazları uyumlu hale getirir. Victron GX cihazları, yeni BYD LVL dahil olmak üzere uzun bir Pil teknolojileri listesiyle uyumludur. Victron GX ürünüyle birlikte BYD LVL'nin yeni bir özelliği, maksimum ve minimum hücre voltajları ve sıcaklıkları gibi ayrıntılı hücre seviyesi teşhisini görme yeteneğidir.

Herhangi biri şarjı veya deşarjı engelliyorsa, bağlı pil modüllerinin sayısını görebiliriz. Ah cinsinden toplam
kullanılabilir kapasite de görüntülenir. Victron'un Uzaktan Yönetim platformu VRM'yi kullanarak, yetkili bir teknisyen sistemi uzaktan inceleyebilir ve kontrol edebilir. Gün boyunca çiftliğe elektrik, öncelikle Fronius Symo Inverter tarafından sağlanır. Fronius ünitesinden gelen fazla enerji Victron Quattro invertör / şarj cihazlarına yönlendirilir ve aküleri şarj etmek için kullanılır. Quattro'nun frekans kaydırma özelliği, aşırı şarjı önler.

DİĞER HABERLER